Kilka rzeczy, które warto mieć w torebce

Ze wszystkich elementów garderoby to właśnie ona jest najczęściej pada ofiarą żartów (zapewne nie bez przyczyny) – damska torebka. Ponoć jest w niej wszystko i niczego nie można w niej znaleźć. Poniżej przedstawiam spis rzeczy, które, moim zdaniem, warto ze sobą nosić.

I Absolutny niezbędnik, który zmieści się do każdej torebki o rozsądnej wielkości

1. Telefon.

2. Klucze.

3. Chusteczki higieniczne.

4. Dokumenty.

5. Portfel.

6. Kosmetyczka (zawartość w zależności od potrzeb).

II Na kilkugodzinny pobyt poza domem

Lista z punktu oraz:

7. Chusteczki nawilżane.

8. Mini apteczka (standardowa zawartość: opaska elastyczna, plastry opatrunkowe, jałowy opatrunek, lateksowe rękawiczki, koc termiczny, trójkątna chusta, ustnik, niewielkie nożyczki, agrafki, instrukcja udzielania pierwszej pomocy – można wydrukować stąd + dodatek – maść nagietkowa, ibuprofen, przyjmowane leki) – zabiera naprawdę niewiele miejsca, gdyż wszystkie te rzeczy spokojnie mieszczą się w malutkiej i płaskiej kosmetyczce,  a może uratować lub znacznie ułatwić komuś życie.

9. Żel do dezynfekcji rąk, na przykład Carex.

10. Płócienna torba – aby w razie nieplanowanych zakupów nie musieć kupować plastikowych, nieprzyjaznych środowisku reklamówek.

11. Karteczki samoprzylepne i długopis.

12. Łyżeczka – zamiast brać ze sobą kanapki, można iść do najbliższego spożywczaka po jogurt lub sałatkę.

13. Lusterko.

14. Butelka wody.

15. Suszone owoce lub orzechy.

16. Grzebień lub szczotka do włosów.

17. Trochę drobnych monet.

18.  W zależności od pory roku: rękawiczki, ogrzewacz do rąk, składana parasolka, apaszka lub chustka, okulary przeciwsłoneczne – zabezpieczenie przed chłodem, deszczem lub słońcem.

III  Na zajęcia:

Lista z punktu II oraz:

19. Coś z kartkami na notatki.

20. Zszywacz.

21. Zakreślacze i inne akcesoria biurowe.

IV  Informacje, które warto gdzieś sobie zapisać i nosić przy sobie:

 • numer telefonu osoby do powiadomienia w razie wypadku;
 • spis swoich chorób, alergii i lekarstw.

Do poczytania:

O maści nagietkowej.

O foliówkach.

Reklamy

5 uwag do wpisu “Kilka rzeczy, które warto mieć w torebce

 1. Ciekawie 😉

  Pierwszą naszą apteczką i najprostszą zarazem są chusteczki higieniczne. Pomogą nam zatamować krwawienia (np. z nosa), mogą nam służyć do zgubne go oczyszczania ran, 2 i więcej mogą nam służyć lepiej lub gorzej za awaryjną maseczkę do RKO. Chusteczki mogą przydać się w wielu sytuacjach – min. przy rozpalaniu ognia.

  Rzeczy z punktu I można zakwalifikować jako Twoje podstawowe EDC. Każdy ma te EDC inne i jego wygląd często zależy od sytuacji, chwili itd.

  Na dłuższe wypady zamiast brać tusz do rzęs czy szminkę warto brać ze sobą przynajmniej niewielki zestaw survivalowy. Bóg tylko wie co się stanie więc przezorny zawsze ubezpieczony 😉

  Do tego warto wziąć kilka źródeł za pomocą, których można rozpalić ogień. (tak – rzeczy typu zapałki, zapalniczki, krzesiwa, tampony itd. noszą ze sobą nie tylko palacze)

  Mała apteczka osobista – koniecznie 🙂 Co do zawartości to nikt nie poda nam ładnie na tacy co i jak i sami musimy dobrać to co jest dla nas ważne.

  Powinniśmy mieć ze sobą nóż. Nóż do podstawowe narzędzie. W zależności od tego jaki będzie nasz wypad możemy dobrać dość neutralne wegnery lub victorinox’y czy też już bardziej typowe Mory czy survivalowe noże custom. Nóż przydaje się w wielu sytuacjach, nie sposób wręcz ich wszystkich zliczyć, gdy noża nie ma często okazuje się To dla nas bolesne. Zbyt bolesne.

  Wracając do podstawowego EDC – przydatna może się okazać pamięć USB. Ludzie się cofają i wiele rzeczy zapisuje się właśnie na przenośnych dyskach, kartach i innych a nie np. w swojej głowie.

  Przy kluczach jak już jesteśmy -warto wspomnieć, że nie zaszkodzi mieć przy nich brelokową latareńkę. Jak wskazuje nazwa małą ale dzięki temu dostępną niemal pod ręką. Najfajniej gdyby owa latareczka była ładowalna – np. ręczną korbką z dynamem. Te latarki nie mają mocno i długo świecić – mają być sprzętem jednocześnie i awaryjnym i dodatkowym.

  itd. 😀 🙂

  Lubię to

 2. Pingback: O blogu | C'era una prospettiva

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s