Konta bankowe UMK i legitymacja studencka

Post z serii o studiach na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem o kontach, z jakich korzysta przeciętny, mieszkający w akademiku student UMK oraz o zawiłościach związanych z wyrobieniem duplikatu legitymacji studenckiej.

Co student UMK powinien wiedzieć o kontach uczelni?
  1. Pierwsze opłaty student uiszcza na konto służące do procesu rekrutacji. Są to: opłata rekrutacyjna (zazwyczaj 80 zł, na WSP więcej) i opłata za wyrobienie legitymacji studenckiej (17 zł). Jest to indywidualne konto studenta do wpłat, zawierające jego PESEL.
  2. Jeśli student chce zamieszkać w akademiku, to musi uiścić przedpłatę na konto określone tutaj (strona portalu UMK –> Studenci –> Domy studenckie –> Aktualności) w wysokości 250 lub 270 zł. Jeśli kontynuuje zamieszkanie, to w czerwcu też używa tego konta – ale przelewa na nie 200 zł (w roku akademickim 2015/2016 było to 100 zł – zmieniło się!).
  3. Student mieszkający w akademiku chcący zapłacić czynsz wpłaca go na konto do wpłat za akademik, którego numer dostaje od kierowniczki. Kiedy przeprowadziłam się z Bielan do Centrum, numer się nie zmienił, tylko księgowa go przerzuciła do odpowiedniej kategorii. Numer ten także zawiera PESEL studenta.
  4. W systemie USOS (Moje studia –> Płatności –> konta bankowe uczelni) znajduje się numer konta wydziału, na którym jest student. Tam trzeba uiszczać wszelkie opłaty związane z wyrobieniem duplikatu legitymacji, powtarzaniem przedmiotów i wszystkimi innymi sprawami wymagającymi wizyty w dziekanacie.
  5. MISH-S niech się nie martwi. Po zmianie wydziału zyska piąty numer konta – przyporządkowany wydziałowi, na który został przeniesiony.

 

Wyrobienie duplikatu legitymacji

Każdy student UMK ma obowiązek zgłoszenia zagubienia dokumentu – co przede wszystkim leży w jego interesie. Oczywiście idzie z tym do dziekanatu. Najlepiej po uiszczeniu opłaty za duplikat w wysokości 25,50 zł na numer konta w systemie USOS, wydrukowanym potwierdzeniem wpłaty oraz podaniem o wydanie duplikatu (KLIK – druczek podania do wypełnienia). Wyrobienie nowego dokumentu trwa kilka dni i studenciak musi się po nią udać osobiście.

Ważne. Po zgłoszeniu braku legitymacji Biblioteka Uniwersytecka tymczasowo blokuje konto na jej serwerze. Nie można zamawiać, przedłużać ani wypożyczać książek. Wbrew pozorom, to jest dobra wiadomość: odblokowanie konta świadczy o gotowej do odebrania legitymacji. Nie trzeba dzwonić do dziekanatu :).

Advertisements

Jedna uwaga do wpisu “Konta bankowe UMK i legitymacja studencka

  1. Pingback: O blogu | C'era una prospettiva

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s